Suplementacja srebrem koloidalnym i zastosowanie


 "W  1940 roku R A. Kohoe sugerował w swych badaniach, że w normalnych warunkach owoce i warzywa spożywane w przeciętnych ilościach powinny dostarczać od 50 do 100 mcg (odpowiednik srebra koloidalnego 2-4 łyżeczek o stężeniu 5 ppm) srebra o charakterze minerału śladowego. Od tamtych czasów gleba komercyjna (nastawiona na zysk) farm stała się uboga w elementy i minerały śladowe. Trudno o dokładne dane na temat zawartości srebra w glebie przeciętnej farmy amerykańskiej, jednak są dane na temat dramatycznego spadku innych minerałów i elementów śladowych. Badania pokazują, że aż około 85% spadła zawartość mikro i makroelementów w glebie (co dodatkowo wymusza na nas suplementację minerałami najlepiej w formie koloidalnej).


Oceniając, że dieta naszych przodków zwykle zawierała śladowe ilości srebra, oraz że nasza obecna dieta jest dużo uboższa w srebro - dochodzimy do logicznego wniosku: należy suplementować się srebrem koloidalnym. Dwie łyżeczki od herbaty srebra kolidalnego dostarcza około 50 mcg srebra i uważane jest za dawkę podtrzymującą w sytuacji dłuższego przyjmowania. Jakakolwiek dawka powyżej czterech łyżeczek dziennie, czyli 100 mg, powinna być uważana za dawkę terapeutyczną. Mówiąc o dawkach i srebrze, trzeba zaznaczyć, że elektro-koloidalne srebro (pozytywnie naładowane) nie może być porównywane w działaniu ze srebrem pochodzącym z roślin w postaci tzw. elementu śladowego, dlatego, dla zaspokojenia potrzeb człowieka powinniśmy stosować suplementację srebrem koloidalnym.

Bezwzględnie to właśnie srebro koloidalne jest najlepszą i odpowiednią formą dla suplementacji ciągłej jak i z przeznaczeniem do leczenia. Jeśli zdecydujesz się na eksperyment z zażywaniem srebra w dłuższym okresie, pozostań w dawkach wspominanych wyżej jako podtrzymujące. Jeśli chcesz eksperymentować z większą dawką w przedłużonym okresie, postępuj ostrożnie i skonsultuj się ze swoim lekarzem".